Müşteri Hizmetleri  (216) 519 88 82   info@cullas.com.tr

Orman Bahçe Tarım Ürünleri: İnternet Alışverişi ve Bilinmesi Gereken Hususlar

Merhaba,

Bugün sizlere e-ticaret yani internetten alışverişin orman & bahçe sektöründeki güncel durumu ve potansiyeli hakkındaki görüşlerimizi aktarmaya çalışacağım.

Bildiğiniz üzere orman ve bahçe makinaları deyince aklımıza ilk etapta motorlu testereler yani halk arasındaki jargonu ile hızarlar gelmektedir. Motorlu testereleri takip eden en popüler ürün grubu ise çalı tırpanlarıdır.
Bahçe makinaları alanında ise çim biçme makinaları ki binek tip ve itmeli tip olarak iki gruba ayrılmaktadır ve yine çalı tırpanları günümüzün yoğun kullanılan ve tercih edilen ürünleridir. Bahçe makinaları peyzaj uygulamalarının vazgeçilmez yardımcıları olup doğru makine ancak uygulamanın doğru şekilde planlanmasıyla seçilebilir. Bahçe ve yeşil alan düzenlemesi başlı başına bir uzmanlık olup doğru uygulama ancak doğru makinalar ile gerçekleştirilebilir.

Kısa süreli kullanım için olsa dahi ucuz ürün aslında tasarruf sağlayan ürün demek değildir çünkü alınan netice, üründen edilen tasarrufun kat be kat üzerinde bir ek maliyet çıkarabilir. Ayrıca ucuz ve taklit ürün yüzünden çıkacak daha uzun süreli işçilik maliyetleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Çok geniş alanların bakımı yapılırken itmeli tip çim biçme makinası yerine binek tip çim biçme makinaları yani çim biçme traktörleri ve – veya rider adı verilen belden kırmalı dönüş sitemine sahip traktöre göre dahi çok daha hızlı ve verimli binek tip makinalar tavsiye ve tercih edilmelidir.

İnternetten alışveriş yapanların karşısına orman bahçe makinaları ile ilgili çeşitli seviyelerde fiyatlar çıkacaktır. Motorlu testere fiyatı araştırırken ki bu aynı zamanda çalı tırpanı fiyatı konusunda da geçerlidir; öncelikli olarak ürünün profesyonel kullanıma uygun olup olmadığına bakmanız gerekmektedir ki zaten bunu sunabilen markaların tümü küresel markalar olup adetleri çok fazla değildir. Çok daha ucuza bulunabilecek ürünler olmakla beraber bunlar genelde birbirinin benzeri olan hatta tüm yedek parçaları bile birbiri ile uyumlu olan ve bayram şekeri gibi sadece rengi farklı olan, aynı kalıbı ve aksamları kullanarak üretim yapan Çinli üreticilerin markasız ürünleridir. Markasız diyorum çünkü benzer hatta neredeyse aynı ürünleri ithal eden birçok firmanın yerel markalarını kullandıkları ürünlere marka demek gerçek markalara haksızlık olacaktır. Çin’ de kalite ürünler yok mudur? Vardır elbette ama hepimizin bildiği üzere kaliteyi onlar da o karşınıza çıkacak çok düşük fiyatlarda sunamazlar ve sunmamaktadırlar.

Husqvarna gibi küresel markaları tercih ederseniz aldığınız fiyatın içinde kaliteyle beraber, satış sonrası hizmet ve ürün garantisi satın almış olursunuz.

Biz Husqvarna – Türkiye temsilcisi “Çullas Orman Bahçe ve Tarım Mak. San. Tic. Ltd. Şti” olarak tümk ülke geneline yayılmış olan yetkili bayi ve servis ağımız ile hem doğru satın almayı yapmanızı hedefliyor hem de garanti süresi içindeki ürünleriniz için servis güvencesi sağlıyoruz.

Ve tüm bu nedenlerden ötürü sizi en yakın bayilerimize ulaşabileceğiniz bir alt yapıyla hazırlanmış CullasMarket.com adlı internet alışveriş sitemizde güvenli ve karlı bir alışverişe davet ediyoruz.

Teşekkürler.

Umut Demirel
Genel Müdür

cullasmarket-home-screen

MERKEZ: Adres. Suadiye Mh. Bağdat Cd. No:455/4 Kadıköy – 34740 İstanbul Tel. (216) 519 88 82 (pbx) Faks. (216) 519 88 78
DEPO: Adres. Yalı Mah. Ziya Gökalp Cad. No:17 Maltepe - 34844 İstanbul Tel. (216) 519 88 82 (pbx) Faks. (216) 519 88 78