Müşteri Hizmetleri  (216) 519 88 82   info@cullas.com.tr

Basında Biz

PARA DERGİ

JÖNKÖPİNG/İSVEÇ – 17’NCİ yüzyılda Avrupa’nın süper gücü İsveç Krallığı’nın silah ihtiyacını karşılamak üzere kurulan ve o zamandan bu yana büyük bir değişim geçirerek bugün dünyanın bir numaralı çim biçme ve motorlu testere ekipmanları üreticisi olan Husqvarna Group, 325’inci kuruluş yılı vesilesiyle İsveç’in Jönköping kentinde tüm Avrupa’dan basın temsilcilerinin katıldığı bir organizasyon düzenledi.

Haberin devamını Para Dergi dergisinin 491. sayısında bulabilirsiniz!

PARA-MAGAZINE

HURRİYET EKONOMİ

17’nci yüzyılda silah üretmek için kurulan Husqvarna Group, artık robotik çim biçme makineleri ve elektrikli testere üretiyor.

17’NCİ yüzyılda İsveç Krallığı’nın silah ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Husqvarna Group, artık bahçe ekipmanları üretiyor. Elektrikli testereden çim biçme makinesine kadar birçok üründe dünyada ilk sıradaki firmalar arasında yer alan grup, 325’inci yılında İsveç’te yeni motorlu testere ürünlerini, robotik çim biçme makinesini ve filo hizmetlerini tanıttı. 1689 yılında üretime başlayan firmanın davetlisi olarak gittiğimiz İsveç’te Husqvarna yetkilileri, Grubun 2013 cirosunun 3 milyar Euro’ya yaklaştığını ve motorlu testere ile çim biçme makineleri alanında dünyanın en büyük firmaları arasında yer aldıklarını söyledi. Firmanın geçen yılki kârının 160 milyon Euro olduğunu ve 14 bin çalışanı bulunduğunu belirten yetkililer, yeni ürünleri akülü çalı tırpanı, misinalı kesici ve çit düzelticileri benzinli versiyonlara çevreci ve fonksiyonel alternatifler olarak tanıttı. Avrupa’da robotik ürünlerin penetrasyon oranının ortalama yüzde 10 olduğunu belirten yetkililer, “Yeni ürünümüz Robotik çim biçme makineleri kendi kendini şarj edebiliyor. Akıllı telefonlarla uzaktan erişilebiliyor. Gün içinde ihtiyaç olduğunda çalışmaya başlıyor. Şarjı bittiğinde de şarj istasyonuna kendi gidiyor. Sensörleri sayesinde bahçeden çıkamıyor” dedi. Ürünlerinin ve kullanıcılarının uzaktan izlenmesine imkân veren filo hizmet yönetimlerini anlatan firma yetkilileri, “Uzaktan izlemeyle çalışanlar takip edilebiliyor. Böylelikle kaç saat çalıştıkları, iş verimleri takip altına alınıyor” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın…

HURRIYET
MERKEZ: Adres. Suadiye Mh. Bağdat Cd. No:455/4 Kadıköy – 34740 İstanbul Tel. (216) 519 88 82 (pbx) Faks. (216) 519 88 78
DEPO: Adres. Yalı Mah. Ziya Gökalp Cad. No:17 Maltepe - 34844 İstanbul Tel. (216) 519 88 82 (pbx) Faks. (216) 519 88 78